19 Haziran 2024 02:57

vivo Y serisi kullanıcılarına Android 13 güncellemesi ile performans müjdesi

vivo, üretimi Türkiye fabrikasında gerçekleşen Y serisi cihazları kasım ayı içerisinde Android 13 güncellemesi aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, minimalist ve şık tasarımının yanı sıra, teknik özellikleri ile de kullanıcıların gözdesi olan vivo, RAM ve NFC teknolojilerindeki güncellemeler ile güçlü performansını artırmaya devam ediyor.

Android 13 güncellemesi sonrasında genişletilmiş 3.0 RAM özelliğine sahip Y serisi cihazların performansı önemli ölçüde iyileştirildi. Y22s 4GB RAM ve 64GB ROM özelliklerine sahip sürümünde bulunan genişletilmiş 3.0 RAM özelliği 4GB + 4GB, Y22s 6GB RAM +128GB genişletilmiş 3.0 RAM 6GB + 6GB olarak artırıldı.

Yine Y16 modelinde bulunan 4GB+1GB olan genişletilmiş RAM özelliği 4GB+4GB olarak güncellendi.

Genişletilmiş RAM 3.0, genişletilmiş RAM 2.0 ile kıyaslandığında yüzde 23 daha fazla etkin uygulamaya sahip.

Android 13 güncellemesi ile genişletilmiş RAM 3.0 özelliği 4GB + 1GB’dan 4GB + 4GB’ye kavuşan Y16 modeli, MediaTek P35 sekiz çekirdekli işlemciyle ve 4GB RAM ile günlük işlerinizi ve eğlence ihtiyacınızı kolaylıkla karşılıyor.

Android 13 güncellemesi sonrasında genişletilmiş RAM 3.0 özelliği toplam 12GB’a kadar ulaşan RAM gücü ile Y22s, aynı zamanda üçlü kart yuvası ile 1 TB’a kadar bellek genişletmeyi destekliyor.

Bu sayede kullanıcılara sevdiği müzik, film, fotoğraf ve videolar için daima boş yer imkanı sunuyor.

NFC ile temassız işlem rahatlığı vivo Y22s modelinin her iki sürümü de Android 13 güncellemesi ile NFC özelliğine sahip olacak.

Yakın Alan İletişimi anlamına gelen Near Field Communication (NFC), birçok farklı temassız işlem imkanı sunuyor. Radyo sinyallerini kullanan NFC teknolojisi, bu özelliğe sahip cihazlar arasında kablosuz iletişim kurulmasına olanak sağlıyor.

Temassız işlem teknolojilerinin gelişmesiyle NFC teknolojisi de büyük önem kazanıyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler