14 Temmuz 2024 02:08

UİB Genel Sekreter Yardımcısı Dr.Ayşe Mehtap Ekinci oldu

Uludağ İhracatçı Birlikleri’nde (UİB) Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) Dış Ticaret Müdürü olarak çalışan Dr. Ayşe Mehtap Ekinci getirildi.

Kamu ve özel sektör ile sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunan Dr. Ayşe Mehtap Ekinci, 1988 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Beykent Üniversitesi’nde MBA alanında tamamladı. ABD merkezli York Üniversitesi’nde uluslararası ticaret, finans, iletişim, halkla ilişkiler ve liderlik alanlarında doktorasını yapan Dr. AyşeMehtap Ekinci, iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Japonca biliyor.

İş hayatına özel sektördebilişim, tekstil ve gıda sektörlerinde yöneticilik yaparak başlayan Dr. AyşeMehtap Ekinci, sırasıyla Türkiye İş Bankası, Başbakanlık Dış TicaretMüsteşarlığı, Uludağ İhracatçı Birlikleri’nde görev almış olup, son olarak daTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Dış Ticaret Müdürü olarak görev yaptı.

Uluslararası İlişkiler, Dış Ticaret, Finans Yönetimi ve Medya İletişim alanlarında çalışmaları bulunanDr. Ayşe Mehtap Ekinci’nin, “Türkiye’de Ar-Ge Destekleri” konusunda yayınlanmışbir kitabı ve çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri de bulunuyor. 

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler