19 Haziran 2024 05:04

Uğur Okulları, Malatya Kampüsü’nde öğrencilerle buluşuyor

 Yarım asrı aşkın deneyim ve başarısıyla eğitime devam eden Uğur Okulları, Malatya Kampüsü’nde öğrencilerle buluşuyor.

Uğur Okulları açıklamasına göre, 4 kıtada 9 ülkede üniversiteleri ve okulları bulunan BAU Global Ailesinin bir üyesi olan Uğur Okulları, global eğitim ağını Malatya ile buluşturuyor

Türkiye’nin 53 ilinde 113 okulda ‘Eğitim Değerlidir’ felsefesiyle öğrencilerini geleceğe hazırlayan Uğur Okulları, güçlü akademik kadrosuyla en donanımlı eğitim olanaklarını sunuyor. 54 yıllık deneyim ve birikimle eğitime devam eden Uğur Okulları, çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren STEM eğitimi, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kodlama eğitimi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi, kişiye özgü çözüm odaklı ve proaktif rehberlik hizmetleriyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdürüyor.

4 kıtada 9 ülkede, 6 üniversitesi, 6 dil okulu ve okul öncesinden lise kademesine kadar okulları bulunan BAU Global Ailesinin bir üyesi Uğur Okulları, yurt dışı eğitim konusunda da öğrencilerini destekliyor. Ayrıca Uğur Okulları yurt içinde ve yurt dışında yüksek lisans, doktora ve iş fırsatları konusunda da her zaman mezun öğrencilerinin yanında.

Uğur Okulları’ndan mezun olan öğrencilerin İstanbul’daki Bahçeşehir Üniversitesi’nde çeşitli oranlarda burs imkanları bulunuyor. Uğur Okulları’nda, okul öncesi, 1 ve 2. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 50, 3 ve 4. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 45, 5 ve 6. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 40, 7 ve 8. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 35, lise diplomasını Uğur Okulları’ndan alan öğrenciler ise yüzde 25 indirim hakkından yararlanarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim alabiliyor.

Uğur Okulları mezunu öğrencilerin Avrupa’nın en büyük eğitim kurumlarından BAU Global çatısı altında bulunan İngiltere, Amerika, Almanya, Gürcistan, Kıbrıs üniversitelerde de burs imkanı bulunuyor. Uğur Okulları’nda, 9. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 50, 10. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 40, 11. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 30, 12. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 25 indirim hakkından yararlanarak yurt dışındaki üniversitelerde eğitim alabiliyor.

– Türkiye genelinde 79’u kampüs 113 okul

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, 79’u kampüs olmak üzere toplam 113 okulda kaliteli eğitimi öğrencileriyle buluşturduklarını belirterek, sektörde öncü adımlar atmaya devam ettiklerini ifade etti.

Tarih boyunca çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan, Türkiye’nin büyükşehirlerinden olan Malatya’ya global ve kurumsal bir eğitim kurumu kazandırmanın gururunu yaşadıklarını aktaran Çiçek, şunları kaydetti:

‘Okul öncesinden liseye kadar tüm kademelerde başarıyla eğitimlerini sürdüren 85 bin öğrencimiz, en değerli varlıklarımız. Hedefimiz, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve bir dünya vatandaşı olarak yetişmeleri. Tüm okullarımızda aynı müfredatı, aynı kaynakları, aynı öğretim süreçlerini, aynı projeleri eş zamanlı olarak gözlemleyebilirsiniz. Tüm süreçlerimiz iç denetim birimimiz tarafından denetleniyor. Hem okullarımızda hem kurslarımızda belirlediğimiz 1269’dan fazla iç denetim kriterimiz var.

Günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını göz önünde tutarak her daim kendimizi geliştirmeye açık bir kurum olarak AR-GE yatırımlarımızı özenle sürdürüyoruz. ‘Öğretmene yapılan yatırım çocuklarımıza ve geleceğe yapılan yatırımdır’ inancıyla Türkiye genelinde hizmet içi eğitimler düzenliyoruz. İl ve ilçe milli eğitim

müdürlükleri, belediyeler ve üniversitelerle iş birliği yaparak kurumumuz dışında da veli, öğrenci ve öğretmen eğitimleri düzenliyoruz. Ayrıca tüm öğretmen ve yöneticilerimize Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüzde 100 burslu yüksek lisans yapma imkanı sunuyoruz.’

– Uğur Meta School programı

Bugüne kadar eğitim ve teknoloji alanında öncü çalışmalarıyla öne çıkan Uğur Okuları dünyanın gündeminde olan metaverse kavramının doğru anlaşılması, anlatılması ve sonrasında da uygulama alanlarında kullanılması için ‘Uğur Meta School’ programını başlattı. Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) iş birliği ile yöneticilere, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik hizmet içi eğitimler vermeye başlayan Uğur Okulları, katılımcıları geleceğin dünyasına hazırlıyor.

Her daim bilimi, teknolojiyi, kaynakları kullanarak doğru zamanda doğru adımlar atan, geleceğine sahip çıkan nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Nil Çiçek, ‘Alanında uzman isimler verilen Uğur Meta School eğitimleri ile yapay zeka ve meta dünyası, Metaverse ekonomisi ve girişimcilik, NFT, PreMetaverse ve block zincir gibi kavramlar hakkında bilgilendiriliyor. Yaptığımız her işin bilimsel temelli olmasını çok önemsiyoruz. Bu sebeple Uğur Meta School programlarına da öncelikle hizmet içi eğitimlerle başlamanın mutluluğu içindeyiz.’ değerlendirmesinde bulundu.

– ‘5 Dil 2 Beceri’ odaklı eğitim yaklaşımı

Eğitim yaklaşımlarında öğrencilere ‘5 Dil ve 2 Beceri’nin kazandırılmasını önemsediklerini aktaran Çiçek, şu ifadeleri kullandı:

‘Bu 5 dilden birincisi ana dilimizdir. Hayat başarısı için Türkçeyi öğrencilerimize çok iyi öğretmeliyiz. Okuduğunu doğru anlayan, kitap okumayı seven bir nesil yetiştiriyoruz. İkincisi, bilim dili olan matematik. Öğrencilerimize matematiğin hayatımızda ne işe yaradığını, nerede karşımıza çıkacağını anlatmak istiyoruz. Üçüncüsü, global dünyanın dili İngilizce. İyi İngilizce konuşan, kendini iyi ifade edebilen bireyler yetiştirmek istiyoruz. Dördüncü dil, teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir. Teknolojinin mantığını iyi anlayabilirsek ileri teknoloji üretimi için bir adım daha atmış oluruz. Beşinci dil ise davranış dili. Yani iyi insan olmak. Bu 5 dilin yanında ise 2 beceriyi de onlara aşılıyoruz: Sanat ve spor.’

Çiçek, geçen 2 yılda dünyada yaşanan tüm sorunların çözümünün fen ve teknolojide saklı olduğunun deneyimlendiğini aktararak, ‘Gelecekte oluşabilecek krizlere karşı hazır bir nesil yetiştirmek adına biz de STEM eğitimlerine odaklandık. Eğitim öğretime başladığımız günden bu yana okullarımızda fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan STEM öğretim modeli uygulanıyor. Okul öncesi ve ilkokul kademesinde erken STEM, ortaokul ve lisede STEM olarak derslerde öğrenciler, disiplinler arası kazanımları, bu kazanımların birbirleriyle nasıl bütünleştirileceğini ve çok boyutlu düşünmeyi öğreniyor.’

– Uğurlu öğrenciler YKS ve LGS’de Türkiye şampiyonu

Bu yetkinliklerle donatılan öğrencilerin Türkiye’de ve dünyada başarılara imza attığını ifade eden Çiçek, ‘2020 YKS’de öğrencimiz Halid Oğuz Serçe, LGS’de ise Ada Kaderoğlu Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerimiz 2021 yılında ise YKS’de ilk 100’de 12, ilk 500’de 41, ilk 1.000’de 58 derece, ilk 2000’de 216 elde ederek büyük başarıya imza attılar. LGS’de ise yüzde 1’lik dilimde 427, yüzde 2’lik dilimde 559, yüzde 3’lük dilimde 892, yüzde 4’lük dilimde 997, yüzde 5’lik dilimde 1232 öğrencimiz yer aldı.’ ifadelerini kullandı.

Nil Çiçek, teknoloji ve eğitimin birbirini tamamlar hale geldiği bu dönemde dijital altyapı yatırımlarına hız verdiklerini kaydetti.

Eğitimde teknoloji entegrasyonuna 10 yıl önce başladıklarını belirten Çiçek, şu değerlendirmede bulundu:

‘Pandemi, teknolojinin destekleyici, tamamlayıcı, geliştirici özelliklerini keşfetmemizi sağladı. Dijital vatandaşlık kavramı doğru anlaşılıp teknoloji amaca uygun kullanıldığında teknolojinin aslında faydalı bir şey olduğu herkes tarafından da anlaşıldı. Aktif şekilde kullandığımız teknoloji entegrasyonumuzu son iki yılda tüm kurumlarımızda geliştirdik. 5 yıldır okullarımızda kullandığımız Metodbox ile her gün 85 bin aktif kullanıcı eğitime devam ediyor. Ayrıca canlı derslerimiz de Metodbox içerisine entegre edilen yerli ve eğitim odaklı görüntülü görüşme sistemi SeeMeet üzerinden yapılıyor.

Ayrıca bu yıl Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını ilke edinerek tüm kademelerde Uğur’da Sorumlu Üretim ve Tüketim programımızı başlattık. Dünyanın geleceği için bilinçli adımlar atan nesiller yetişmek adına, öğrencilerimizle tarım ve gıda, enerji, su ve geri dönüşüm temalarında çalışmalar yapıyoruz. Enerji temamız kapsamında, öğrencilerimizin gerçekleştirdiği elektrik tasarrufuna yönelik farkındalık eylemleriyle 2 ayda evlerde kişi başı 2 ton karbon emisyonu azaltıldı. Bu miktar doğaya kişi başı iki ağaç armağan etmeye denk geliyor. Su teması kapsamında evlerdeki toplam su tüketiminde 1 ayda 1922,5 metreküp su tasarrufu sağlandı. Bu değer yıllık 23070 metreküp olarak hesaplanıyor ve Türkiye’nin en büyük 9. gölü olan Uluabat Gölü’nün yarısına denk geliyor.’

Çiçek, Malatya’ya tüm bu eğitim olanaklarına sahip yeni bir eğitim kurumu kazandırmanın gururunu yaşadıklarını aktararak, ‘Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek olan kampüsümüzde, öğrencilerimize hem fiziki şartları hem de öğretim kadrosu ile mükemmel bir eğitim-öğretim hizmeti sunacağız. 32 derslikli, 4 bin 258 metrekare kapalı, 2 bin 500 metrekare açık alana sahip kampüsümüzde STEM laboratuvarı, Robotik Laboratuvarı, Fen Laboratuvarı, Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kütüphane, konferans salonu, açık ve kapalı spor alanları gibi birçok fiziki olanak yer alıyor. 752 öğrenci kapasiteli yeni kampüsümüzde velilerimizin Uğur’a emanet ettiği çocuklarımıza kendi çocuğu gibi eğitim-öğretim verecek olan öğretmenlerimizle güçlü bir kadro kurduk.’ ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler