21 Haziran 2024 22:47

Turizm Kongresinde yeni seyahat trendleri konuşuldu

Havayolu ve seyahat endüstrisi için geliştirdiği yazılımlarla her yıl milyonlarca insanın seyahat etmesini sağlayan teknolojiyi üreten Hitit Bilgisayar Hizmetleri, turizm sektörünün bir araya geldiği TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nin oturum sponsorları arasında yer aldı.

Türkiye’nin havacılık teknolojileri alanındaki ilk ve tek ihracatçı firması olan Hitit, Antalya’da gerçekleştirilen TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nde seyahat sektörü aktörleri için ürettiği %100 yerli yazılım çözümleri ile turizm sektörünün geleceğine yön verecek gelişmeleri aktardı.

Hitit İş Geliştirme Direktörü Aras Kubilay, “Havayolu – CRS – Seyahat Acenta İlişkileri: Gücümüzü Birbirimizden Alıyoruz” başlıklı panelin panelistleri arasında yer aldı. Hava Yolu Bilet Satış ve IATA İhtisas Başkanı Numan Olcar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde; Türk Hava Yolları Dağıtım Başkan Yardımcısı Ömer Bükel, Amadeus Türkiye Ofisi Genel Müdürü Eric Willems, Travelport Genel Müdürü İbrahim Köymen ve Hitit İş Geliştirme Direktörü Aras Kubilay, rezervasyon sistemlerini havayolu ve acenteler ekseninde ele aldı. Kubilay panelde, Hitit’in küresel tecrübelerinden yola çıkarak, pandemi sürecinin olumsuz etkilerinin azaltılması ve geleceğe yönelik yeni fırsatların en iyi şekilde değerlendirilebilmesi konularında teknolojinin rolü hakkında konuştu.

Panelin ardından; “Turizm’de Yeni Normal Gerçekten Yeni mi?” başlıklı bir sunum yapan Kubilay; pandemi sonrası dönemde hayatımıza giren yeni seyahat trendlerinin gelişiminden ve sektörü gelecekte neler beklediğinden bahsetti.

Kubilay yaptığı değerlendirmede “turizm sektörünün sağlıklı ve sürdürülebilir büyümesi için teknoloji ve yazılımın artık en önemli aktörler arasında görülmesi gerektiğini vurguladı. Kubilay, kullanılacak yazılım çözümleri ile artık kişiye özgü hizmetler ve akıllı süreçler kurgulamanın her zamankinden daha da kolay olduğuna ve dünyanın peşinden koştuğu büyük veriye sahip olarak rakiplerin birkaç adım önüne geçilebileceğine” dikkat çekti.

Türkiye’nin yerli havacılık yazılımını geliştiren ilk teknoloji şirketi olan Hitit, geliştirdiği yazılımların firmalara yarattığı faydanın  yüksek olmasına bağlı olarak,  uluslararası arenada da geniş bir hizmet ağına sahip. Bu alanda son olarak Dominik Cumhuriyeti’nden Ava Airways ile bir işbirliği anlaşması imzalayan Hitit anlaşma kapsamında 10 yıl boyunca Dominikli havayolu şirketinin bütün teknoloji süreçlerini yürütecek. Hitit, Dominik Cumhuriyeti’nin de eklemesiyle birlikte ihracat yaptığı ülke sayısını 35’e, havayolu partnerlerinin sayısını da 46’ya yükseltmiş oldu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler