İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trend Micro, Kurumsal E-Posta Güvenliğinin Lideri Oldu

Bağımsız araştırma şirketi, Trend Micro’yu kurumsal e-posta güvenliği kategorisinde lider olarak belirledi

Siber güvenlik alanında önde gelen şirketlerden Trend Micro, bağımsız araştırma şirketi Forrester tarafından hazırlanan Forrester Wave™: Kurumsal E-Posta Güvenliği 2021 2. Çeyrek raporunda lider olarak gösterildi. Trend Micro, 15 tedarikçinin çözümlerinin üç farklı kategoride değerlendirildiği raporda, Mevcut Teklifler kategorisinde ikinci en yüksek puanı alırken Strateji kategorisinde en yüksek puanı alma başarısını gösterdi.

E-posta güvenliği, Trend Micro’nun siber güvenlik platformundaki temel güvenlik katmanlarından biridir. Platformun merkezinde uç noktalar, sunucular, bulut iş yükleri, ağlar ve diğer bileşenlerine ek olarak e-posta güvenliğinden alınan telemetrileri kullanarak saldırıların daha hızlı tespit edilebilmesi için eksiksiz görünürlük ve XDR özellikleri sağlayan Trend Micro Vision One™ bulunuyor.

Forrester tarafından hazırlanan raporun tamamını okumak için: https://panel.basinlistem.com/UrlRedirect.ashx?Mail=editor@marmarabasin.com&MailID=14915838&url=https%3a%2f%2fresources.trendmicro.com%2fAMEA-Forrester-Wave-Email.html

Trend Micro’nun ileri düzey ve entegre e-posta güvenliği sağladığı belirtilen raporda, “Güçlü uç nokta entegrasyonu (özellikle Trend Micro ile korunan uç noktalarda) ve olaylara müdahale yeteneklerine ihtiyaç duyan işletmelerin” Trend Micro’nun çözümlerini değerlendirmeleri gerektiği ifade edildi.

Trend Micro Teknik Lider Burçin Olgaç “Sağladığımız ileri düzey e-posta güvenliğinin bağımsız bir araştırma şirketi tarafından doğrulanması bizim ve platformumuz açısından kritik önem taşıyor. 2020 yılında durduğumuz tehditlerin yüzde 91’i e-postalardan kaynaklanıyordu. E-posta, günümüzde işletmeler açısından en önemli siber tehdit unsurlarından biri olmaya devam ediyor ve Trend Micro olarak en çok yatırım yaptığımız ve inovasyonlara devam ettiğimiz alanlar arasında yer alıyor” dedi.

Raporun profil bölümünde Trend Micro ve çözümleri için şu bilgiler yer aldı: “Trend Micro, bulut ortamı, ağ ve uç nokta güvenliği dahil olmak üzere kapsamlı bir güvenlik çözümleri portföyü sunuyor. Apex Central, Trend Micro’nun uç nokta, e-posta ve diğer çözümlerin tek bir merkezden izlenmesine olanak tanıyor. E-posta güvenliği, Trend Micro’nun tehditlerin tespit edilmesi ve bu tehditlere müdahale edilmesi için uç noktaları, ağı ve e-postaları bir araya getiren agresif Vision One XDR stratejisinin en önemli parçalarından biri.”

Trend Micro, Forrester raporunda aşağıdakiler dahil olmak üzere toplamda 11 kriterde mümkün olan en yüksek puanı (5/5) aldı:

  • Dağıtım Seçenekleri
  • Olaylara Müdahale
  • Destek ve Müşteri Başarısı
  • Ürün Stratejileri
  • Müşteri Tabanı

Trend Micro, 15 tedarikçinin değerlendirildiği Strateji kategorisinde en yüksek puan alan tedarikçiler arasında yer aldı. Trend Micro, sahip olduğu imkanlarla her geçen gün değişen dinamik tehdit ortamında müşterilerine kapsamlı güvenlik seçenekleri sunarak tehditlerle en iyi şekilde mücadele etmelerine yardımcı oluyor.

Trend Micro, müşterilerine kapsamlı güvenlik seçenekleri sağlayan çözümüyle “Mevcut Teklifler” kategorisinde ikinci en yüksek puanı aldı.

Trend Micro, dosyalar ve URL’ler için yürütme öncesinde makine öğrenimi, makro analiz, istismar algılama ve dinamik Sandbox analizi kullanarak basit kimlik avı, istenmeyen postalar ve gelişmiş hedefli saldırılara karşı koruma sağlamak için e-posta güvenliğine katmanlı bir yaklaşım sunuyor.

Trend Micro, bulut uygulama katmanında BEC (İş E-posta Gizliliğinin İhlali) saldırılarını daha iyi tespit etmek için benzersiz yapay zekâ destekli Writing Style DNA (Yazım Tarzı DNA’sı) ve kimlik avı URL’lerinin algılanması ve engellenmesi için bilgisayar görüşü teknolojilerini kullanıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.