18 Nisan 2024 10:32

‘TOGG Hedeflediğimiz Tarihte Milletimizin Hizmetine Sunulacak’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada ‘TOGG hedeflediğimiz tarihte milletimizin hizmetine sunulacak’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında “Türkiye’nin Otomobili Projesi”nin son sürat devam ettiğini, geçen yıl Gemlik’te temelini attıkları fabrika inşaatının da gece gündüz sürdüğünü belirterek, “Şu ana kadar 35 bin zemin güçlendirme kolonu imal edildi, boya, enerji ve gövde binalarının alt yapı çalışmaları tamamlandı. Otomobilimizin teknolojik donanımına ilişkin de geçtiğimiz hafta önemli bir adım attık. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) arasında meteorolojik verilerin anlık paylaşımına yönelik bir işbirliği gerçekleştirdi.” ifadelerini kullandı. 

Bu sayede TOGG’un, Meteorolojinin anlık verilerinden yararlanarak sürücüyü uyarırken, yapay zeka ara yüzü sayesinde kendisini de geliştireceğini aktaran Erdoğan, “Fikri mülkiyet haklarının tamamı size ait olan bir otomobile sahip olduğunuzda işte bu şekilde hangi teknolojiyi isterseniz onu aracınıza ekleyebiliyorsunuz. Eğer bu araç Türkiye’nin yerli ve milli otomobili olarak geliştirilmeseydi böyle bir imkanı da elde edemeyecektik. İnşallah bu ve benzeri birçok yenilikçi teknoloji ile TOGG hedeflediğimiz tarihte milletimizin hizmetine sunulacak.” İfadelerini kullandı.

 

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler