İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Vefk İlmi Nedir?

Tarot Falı Anlamları

Tarot Orta Çağın son zamanlarında meydana gelen bir tür kağıt falıdır. 78 tane karttan oluşan bir oyun destesini ifade ediyor. Bir zamanlar psikolojik destek amaçlı kullanılan kartlardı. Günümüzde ise kehanet ve gelecek ile ilgili bilgiler verme amacı ile kullanılan kartlardır. Tarot falının tarihi milattan önceki çağlara kadar dayanıyor. Her dönem fallara olan ilgi oldukça fazlaydı. Insanlar geleceği merak eder ve geleceklerini öğrenmek amacı ile çeşitli medyumlara falcılara başvururlar. 

Vefk İlmi Nedir?

Vefk’ in sözlük anlamına göre uyum ve denge demektir. Bir tür fal gibidir bu. Vefk belirli bir amacı yerine getirmek için uygulanır. Belirli kurallara uygun bir şekilde yazıldıktan sonra sonuçlar net bir şekilde öğrenilebilir. Vefk ilmi nedir sorusunu merak edenler için yeterli bir cevap niteliğindedir. Vefk din ile ters düşmüyor. Allah tarafından verilen imkanlar kullanılıyor. 

Tarot Destesi

Tarot destesi, iskambil kağıtlarına benzerlik gösteriyorlar. Totalde 78 karttan oluşuyor. Bedava fal bakan medyunlarda bulunuyor. İskambil kağıtlarından ayıran özellik ise kartlarda bulunan simgeler ve bu simgelerin duyguları ifade edişidir. 22 tane büyük arkana kartı denilen karttan oluşuyor. Bunlar, ruhun evrimindeki değişimleri aktarıyor. 56 tane küçük arkana kart ise insan duygularını, insanların deneyimlerinden meydana gelen duyguları eylemleri ve durumları temsil eder. Böylece doğru bir şekilde sorular sorulduğunda kendiniz ve geleceğiniz hakkında pek çok şey öğrenebilirsiniz. 

Fal hizmeti veren birçok kişi bulunmaktadır. Verilen hizmet kişilerin yöntemlerine göre farklılık göstermektedir. Hizmetin verilmesi ve yöntemleri arasında bir takım farklılıklar görülebilir. Sonuç bakımından doğru bir şekilde değerlendirme yapılması gerekmektedir.