18 Nisan 2024 11:25

Saint- Gobain Aşındırıcılar’da üst düzey atama

2018 yılından beri Saint-Gobain Aşındırıcılar bünyesinde Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev alan Cenk Çotur; Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve İhracat Ülkeleri Genel Müdürü olarak atandı

28 ülkede, 59 fabrikası ile her türlü aşındırma işlemi için ürün ve çözüm sunan Saint-Gobain Aşındırıcılar, Türkiye’deki faaliyetlerini 2014 yılı itibariyle İstanbul’da bulunan genel merkezi ve Eskişehir ile Gebze’de bulunan iki fabrikası üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu kısa süre zarfında, yerel pazardaki etkinliğini artıran ve farklı coğrafyalar için Türkiye’yi merkez haline getiren Saint-Gobain Aşındırıcıların, yeni stratejilerinin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesine Cenk Çotur öncülük edecek.

Cenk Çotur kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun olan Çotur, iş yaşamına saha mühendisi olarak başlamıştır. 20 yılı aşkın profesyonel kariyeri içerisinde, inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Hilti ve Sika firmalarında ürün yönetimi, satış ve pazarlama alanlarındaki görevlerini başarıyla yürütmüştür. 2018 yılında Saint-Gobain Aşındırıcılar bünyesine Satış ve Pazarlama Direktörü olarak katılmış ve Eylül 2021 tarihi itibariyle de Genel Müdür pozisyonuna atanmıştır.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler