10 Aralık 2023 17:07

Mastercard, “Yürü Be İstanbul”un yeşil destekçisi oldu

 Mastercard, ‘Yürü Be İstanbul’ uygulaması kapsamında Spor İstanbul ile iş birliği yaptı.

Mastercard açıklamasına göre, ödeme teknolojileri alanında yeni çözümler üreten ve bu çözümleri sürdürülebilir bir bakış açısıyla “yeşil enerji” adımlarına uygun hale getirmeyi hedefleyen Mastercard, bu doğrultuda iş birliklerine devam ediyor.

Mastercard, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul ve küresel bir seyahat teknolojisi girişimi olan HeyTripster ile bir araya gelerek, ‘Yürü Be İstanbul’ uygulamasında rotalarıyla yer aldı.

Uygulamanın kullanıcıları, bundan böyle İstanbul’un paha biçilemez rotalarını keşfedip, daha yeşil bir dünya için adım atarken, Mastercard’ın sunduğu ayrıcalıklardan faydalanma imkânı yakalıyor.

“Yürü Be İstanbul” uygulamasında, HeyTripster tarafından Mastercard için gezginlerin tercihlerine göre özel olarak hazırlanan rota önerileri yer alıyor. Rotaları tamamlayarak rozet kazanan kullanıcılar ise attıkları adımlarla gezegenin ağaçlandırılmasına katkı sağlıyor.

4 farklı rota ve birbirinden özel durakların bulunduğu uygulamada rotaları tamamlayan herkes adına İstanbul’da toplam 1.500 adet fidan dikilecek. Bunun yanı sıra Mastercard 3 rotasında en çok adım atan 3 kişi, konser davetiyesi kazanırken, tüm rotalar kapsamında en çok adımı atan bir kişi ise hem konser davetiyesi hem de kuliste sanatçı ile tanışma hakkı elde edecek.

İstanbullulara günde 10 bin adım atma alışkanlığı kazandırma hedefi ile yola çıkan “Yürü Be İstanbul”, kullanıcıların açık alanda attığı adım sayısını görmelerine ve rotaları takip ederek şehri daha iyi tanımalarına aracılık ediyor.

Bu iş birliği ise Mastercard’ın 10 yıldır sürdürdüğü ve küresel olarak 5 yılda 100 milyon ağaç dikilmesini hedefleyen ‘Paha Biçilemez Gezegen Koalisyonu’ projesine katkı sağlıyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -spot_img
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler