14 Temmuz 2024 01:35

Libyan Turkish Hospital, 28 Kasım’da açılacak

 Karanfil Group öncülüğünde hayata geçirilen Libyan Turkish Hospital, Libya’nın Misrata kentinde faaliyete geçecek.

Karanfil Group’tan yapılan açıklamaya göre, Türk girişimciler, kurdukları ticari ortaklıklar ve yaptıkları yatırımlar ile Libya’nın yeniden toparlanmasına ciddi katkılar sunmaya devam ediyor.

Karanfil Group öncülüğünde hayata geçirilen Libyan Turkish Hospital, 28 Kasım’da açılacak. Hastane, tüm bölümlerde ileri teknoloji ile donatıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil, Libyan Turkish Hospital ile Libya sağlık sistemine Türk elinin değeceğini belirterek, ‘Hastanenin kardeş ülke Libya için hayırlı olmasını diliyoruz. Libya’da sağlık hizmetlerine erişimi iyileştirmek için önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Libyan Turkish Hospital aracılığıyla binlerce Libyalının ihtiyaç duyduğu tıbbi hizmetler karşılanacak.’ ifadelerini kullandı.

– Libya’daki ilk Türk hastanesi olacak

Verilen bilgiye göre, Libya’da ilk Türk hastanesi olma niteliği de taşıyan Libyan Turkish Hospital, alanında uzmanlaşmış Türk hekim ve sağlık çalışanı kadrosuyla dikkati çekiyor, tanı ve tedavide güncel teknolojik olanaklarıyla fark yaratıyor.

5 bin 200 metrekare kapalı alana ve 60 araçlık otopark kapasitesine sahip olan Libyan Turkish Hospital, 13 poliklinik, 4 ameliyathane odası, genel, KVC, yenidoğan ve koroner yoğun bakımları bulunan toplam 120 yatak sayısı, 9 acil servis müşahede yatağı ve tam donanımlı ambulans servisiyle hastalarına haftanın 7 günü 24 saat hizmet verecek.

Hastane, ilk etapta kalp ve damar cerrahi, kardiyoloji, ortopedi ve travmatoloji, beyin cerrahisi, genel cerrahi, kadın doğum, dahiliye, çocuk sağlığı ve hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, anestezi ve reanimasyon, kulak burun boğaz, radyoloji, beslenme ve diyet, acil servis ve ambulans hizmeti branşlarında hizmet sunacak.

İkinci etapta ise üroloji, dermatoloji ve kozmetik, plastik cerrahi ve çocuk cerrahisi gibi branşlar aktif hale getirilecek.

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler