10 Aralık 2023 16:36

ING Türkiye’den Globale Üst Düzey Atama

ING Türkiye, Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Meltem Kalender Öztürk’ün, 1 Ağustos itibarıyla lNG Hub ülkelerinden sorumlu Kıdemli İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak atandığını duyurdu.

ING Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, Öztürk, yeni görevinde farklı ülkelerde 10 binden fazla çalışanı olan lNG Hub organizasyonlarının insan ve kültür ajandasına ve İK ekiplerine liderlik edecek.

ING’nin en iyi müşteri deneyimine ulaşmasını sağlama yolculuğunda operasyonların etkin, ölçeklendirilebilir ve sürdürülebilir yönetilmesi amacıyla yapılanan lNG Hub organizasyonu, hali hazırda Polonya, Filipinler, Slovakya ve Romanya olmak üzere 4 ülkede, Risk, Analitik ve Teknoloji becerilerini kullanarak, KYC, Risk, Kurumsal ve Bireysel Bankacılık Operasyonları ile NFR, KCT gibi ikinci seviye operasyonları kapsayan çözümler sağlıyor.

1 Ağustos’a kadar mevcut görevini sürdürmeye devam edecek Meltem Öztürk, 2019’da ING Türkiye ailesine katıldı. İnsan Kaynakları alanında 25 yıla yakın deneyime sahip olan Öztürk, çalışan deneyimi ve yüksek performanslı takımlar yaratmak konusundaki uzmanlığıyla ING Türkiye çatısı altında inovatif, yenilikçi ve öncü insan kaynakları uygulamalarına imza attı.

– ‘Öztürk’ün yeni görevi Hub yapısının güçlenmesine katkı sağlayacak’

Açıklamada görüşlerine yer verilen ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, Öztürk’ün ING Türkiye ailesinin insan ve kültür stratejisine önemli katkılar sağlayan bir lider olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

‘Öztürk’ün ING grubu içinde globalde önemli bir role atanması bize büyük bir gurur veriyor. Öztürk’ün yeni görevinde lNG’nin stratejik hedeflerine ulaşmasında artan stratejik öneme sahip Hub yapısının güçlenmesine önemli katkıları olacağına inanıyorum. Bu zamana kadar ING Türkiye’den globale yapılan atamalar Türkiye organizasyonumuzun bir yetenek havuzu olduğunu ve Türkiye’de yarattığımız başarı hikayesinin takdir edildiğini gösteriyor. Yeni görevinden dolayı Öztürk’ü tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.’

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -spot_img
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler