19 Haziran 2024 04:42

Honor, faaliyetlerini 20 yeni pazara yaymayı planlıyor

Honor, Çin’de elde ettiği yükselişin desteğiyle faaliyetlerini bu yıl Avrupa, Ortadoğu ve Latin Amerika’da 20 yeni pazara yaymayı hedefliyor.

Markadan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Honor Üst Yöneticisi (CEO) George Zhao, “Geçtiğimiz yıl, global pazar payımızın neredeyse sıfıra indiğini gördük. Honor için artık sıfırdan başlama zamanı geldi. Önümüzdeki yıllarda pazar payımızın ve piyasadaki fırsatlarımızın daha da artacağı bir modda olacağız.

Her yıl global pazarlara 1 milyar birimin üzerinde ürün gönderme hedefiyle küresel akıllı telefon piyasasına geri döneceğiz.’ değerlendirmesinde bulundu.

Zhao, mayıs ayında premium ürünleriyle İngiltere pazarına giriş yaptıklarını, bu ülkeye ek olarak Fransa, İtalya, Almanya, İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nin Avrupa kıtasındaki temel odakları olacağını da söyledi.

Zhao, önümüzdeki beş yıl içinde global pazarlara yapılacak ürün sevkiyatının Çin’deki oranı geçeceğini de ifade etti.

Katlanabilir akıllı telefon pazarında dikkati çeken bir büyüme beklediğini de ifade eden Zhao, ‘Katlanabilir akıllı telefonlar 2018’de piyasaya çıksa da 2022 itibariyle satışlarında büyük bir artış olmasını bekliyoruz.’ açıklamasında bulundu.

Açıklamaya göre, çalışan sayısı iki yıl içinde 8 binden 12 bine yükselen Honor’un iş gücünün yüzde 50’sini Ar-Ge ekipleri oluşturuyor. Şirket çalışan sayısını bu yıl sonuna kadar 14 bin kişiye çıkarmayı da hedefliyor.

Şirket, Çin’de elde ettiği yükselişin desteğiyle faaliyetlerini bu yıl Avrupa, Ortadoğu ve Latin Amerika’da 20 yeni pazara yaymayı hedefliyor. Şirket, küresel piyasalara her yıl 1 milyar birimin üzerinde yeni ürün göndermeyi planlıyor.

Araştırma şirketi Canalys raporuna göre, Honor, 2022’nin ilk çeyreğinde ana vatanı Çin’de pazar payını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artışla yüzde 20’ye çıkardı. Şirket, Çin’de yıllık bazda en çok büyüme kaydeden iki şirketten birisi olarak dikkati çekiyor. Bu yıl katlanabilir modeli Magic V’yi çıkaran şirket, her sene bu segmentte yeni ürünler geliştirmeyi de hedefliyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler