18 Nisan 2024 10:09

Goorin Bros Kurt Şapkalarla Tarzınızı Yansıtın

Goorin Brosülkemizde 2005 yılından bu yana üretmekte olduğu şapkaların satışını yapmaktadır. Amerika’da kurulmuş olan 1895 yılında üretime başlayan Goorin Bros firmasının kurucusu ve ilk ustası Goorin Bros markasına adını vermiştir. Markasının patentini aldığı günden beri markasını yüksek hedeflere konumlandırmıştır. Her zaman gözü yükseklerde olan Goorin markasının rakiplerini her daim yüksek markalar arasında aramıştır. Goorin Bros aslında tüm şapkaları, bucketları ve bereleri, armalarının satışı için Türkiye’nin güvenilir firmalarından olan Petek Pazarlama Tekstil Ticaret Anonim Şirketi ile iş birliğine girerek distribütörlük vermiştir. Türkiye distribütörünün açmış olduğu Hatquarters e-ticaret firmasının önderliğinde tüm Türkiye pazarındaki yüksek statüde bulunan müşterileri ile bu yolla buluşmuştur. Hatquarters, almış olduğu bu sorumluluk çerçevesinde zamanla müşterilerin taleplerinin ne yönde olduğunu hangi şapka türünün daha çok tercih edildiği ve hangi tür berenin kimler tarafından satın alındığını Türkiye pazarında gözlemlemiştir. Bugün Goorin Bros Türkiye distribütörü olan Hatquartersrahatlıkla şunu söyleyebilir, hayvan figürlü Goorin Brosşapkalarından en çok rağbet gören şapka türleri yetişkinlerGoorin Bros Moon Lover (Kurt Figür) Siyah Şapka olarak söylenebilir.

Goorin Bros Kurt Şapka ve Türkiye’deki Değeri

Türklerin geçmişten günümüze kurtlara ve kartallara verdikleri önem aşikardır. Goorin Bros bilerek veyahut bilmeden kurt figürlü ve kartal figürlü şapkaları Türkiye pazarına sunmuştur. Kişiler statü ayırt etmeksizin politik görüşlerinden ve milliyetçi düşüncelerle goorin bros kurt şapka ve goorin bros wolf man berelere (kurt adam berelerine) yoğun ilgi göstermişlerdir. Şapkaların, berelerin ücretlerini umursamadan sadece o şapkaya ve bereye sahip olma arzusuyla satın alma yoluna gitmişlerdir. 2005 yılında Türkiye pazarında yeteri kadar tanınmayan ancak zamanla bu tür şapkaları sayesinde ülkemizde de hatırı sayılır düzeyde potansiyel müşteriye Goorin Bros Inc. ulaşmıştır. O yıllardan beri, Goorin Bros, Türk müşterilerinin vazgeçilmez yabancı markaları arasına girmeyi başarmıştır. Türklerin ülkücü anlayışları gereği kurt işareti değerini taşıyan kurt figürlü şapkalar özellikle yetişkinler arasında yayılmıştır. Goorin Bros şapka, bucket, bere, arma fiyatları her ne kadar toplumun gelirinin üzerinde olsa da kaliteli ve insanların özellikle milliyetçi kesimin tarzını yansıtan goorin bros kurt figürlü şapkalar ve bereler için müşteriler belirtilen ücretlerin hakkında olumsuz dönüşler yapmazlar.

Goorin Bros Türkiye Fiyatlandırması

Yani belirtilen ücretler firmanın onayından geçmiş olan ücretler olarak halka yansır. Bu demektir ki markanın hedef kitlesi baştan bellidir. Marka, aslında hitap ettiği kesimden olmayana kapalı olduğunu etiketleriyle belli eder. Goorin Bros zaten kendisi köklü bir Amerikan ailesinden gelmesinden mütevelli diğer ülkelerin de soylu ailelerine hitap etmeyi seçmiştir. Kısacası marka başlı başına yüksek statüdeki kesime hitap etmektedir. Ancak bazı ürünleri başlangıçta da söylemiş olduğumuz gibi politik görüşleri sebebiyle ya da sportif görüşlerden dolayı satın almaya giden insanlar vardır.  

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler