22 Haziran 2024 01:11

Geleceğin turizm trendlerinin konuşulacağı kongre 27-29 Nisan’da

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Uluslararası Aile, Gençlik ve Çocuk Dostu Turizm İşletmeciliği Kongresi’ 27-29 Nisan tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek. Turizmde aile güvenliğinin sağlanması, aile ve çocuk kavramlarının ticari istismarının engellenmesinin amaçlandığı kongrede, küresel salgında yükselen trend aile turizmi ve çocuk dostu oteller konuşulacak. Alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı kongreye özet gönderim için son tarih ise
17 Ocak olarak belirlendi.

Küresel salgın yaşamın birçok farklı noktasını etkilerken, yapmak istediğimiz birçok şeyden de uzak kaldık. Salgından en çok etkilenen sektörlerden biri de turizm oldu. Seyahat kısıtlamaları, ulaşımda yaşanan güçlükler turizmi etkilerken, insanların bu süreçte en çok özlemini çektiği şeylerden biri de seyahat etmek oldu. Çocuk ya da yetişkin her yaş grubundan kişiler, tatil yapmanın hayalini kurarken, oteller alınan önlemlerle birlikte misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Özellikle son yıllarda tur operatörlerine ve konaklama işletmelerine “aile oteli” ve “çocuk dostu otel” talepleri artıyor. Bu taleplerin gelecekteki trendi belirleyeceğini öngören ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Uluslararası Aile, Gençlik ve Çocuk Dostu Turizm İşletmeciliği Kongresi’ 27-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Beykoz Üniversitesi tarafından düzenlenen kongreyle dünya barışının temellerini oluşturacak, güvenilir bir turizm anlayışının güçlendirilmesine katkı sağlamak hedefleniyor.

Uzman isimler konuşmacı olarak yer alacak

Beykoz Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi bünyesinde online olarak gerçekleştirilecek kongreye uluslararası akademisyenler, turizm, işletme ve ekonomi alanlarındaki teorisyen önderleri ve uygulamacıları katılacak. İngilizce olarak gerçekleştirilecek etkinliğe, dünyada aile turizmi üzerine en çok yayın yapan akademisyenler Prof. Dr. Bodil Stilling Blichfeldt ve Prof. Dr. Heike Schänzel ile bu konudaki çalışmalarıyla ABD’de tanınan önemli isim Doç. Dr. Muhammet Kesgin konuşmacı olarak katılacak. Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman’ın Onursal Başkanı olduğu kongrenin Başkanlığını ise Beykoz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halit Suavi Ahıpaşaoğlu yapacak.

Çocuk dostu işletme kriterleri tartışılacak

4. Uluslararası Aile, Gençlik ve Çocuk Dostu Turizm İşletmeciliği Kongresi’nde “Çocuk Dostu Turizm İşletmesi” kriterlerinin belirlenmesi ve bu kriterlere uygun donanıma sahip işletmelerin özel bir işaret ile ödüllendirilme çalışmaları ele alınacak. ‘Yönetim ve organizasyon, stratejik yönetim, pazarlama, çocuk dostu otellerde beslenme, turizm sektöründe gençler ile iletişim, aile turizmi, insan hakları ve turizm’ gibi birbiri ile ilişkili pek çok başlık da uzmanlar tarafından tartışılacak. Bu sayede kongrenin alanı biraz daha genişleyerek, aile ve gençlik turizmi konularına farklı disiplinlerden de katkı sağlanacak. Ayrıca kongrede Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yılı olan 2023 öncesinde 27 Nisan tarihinin “Dünya Çocuk Dostu Turizm Günü”, 2023 yılının ise “Dünya Çocuk Dostu Turizm Yılı” ilan edilmesi için neler yapılabileceğinin üzerinde durulacak.

Ticari istismarın önlenmesi amaçlanıyor

Kongreyle birlikte turizmde aile güvenliğinin sağlanması, gençlerin korunması ve çocuğa yönelik şiddet ve sömürünün önlenmesi konusunda farkındalık yaratılması; aile ve çocuk kavramlarının ticari istismarının engellenmesi ve bilimsel çalışmaların önünün açılması amaçlanıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kongre kapsamı içerisinde sektör profesyonellerinin katılacağı bir de panel oturumu yer alacak. Kongreye özet gönderim için son tarih ise 17 Ocak. Detaylı bilgiye https://fycft.beykoz.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler