19 Haziran 2024 04:28

Evden eve nakliye sektörü üniversitelerin açılmasına hazır

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçilen üniversitelerde, Eylül ortasında başlayacak yeni dönemde yüz yüze eğitim yapılması bekleniyor. Bu durum, yaz aylarının nakliye sektörü için hareketli geçeceğine işaret ediyor. Göztepe Nakliyat ve Depolama A.Ş. CEO’su Ulaş Gümüşoğlu, Olası yoğunlukta öğrenci ve ailelerin mağdur olmaması için, hizmet aldıkları nakliye şirketinin taşıma sigortası sunduğundan emin olunmalı” diye uyarıyor.

Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde kademeli normalleşme adımlarının birer birer artması bekleniyor. Vaka tablosunun olumlu seyri ise gözleri özellikle üniversitelerin 13 Eylül itibarıyla başlayacak 2021-2022 eğitim öğretim yılına çeviriyor. Üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılması gündeme gelirken, ev değiştirmek veya taşınmak isteyen öğrencilerde artış yaşandığı görülüyor. Bu durumun nakliye sektöründe yaz ayları boyunca ciddi bir yoğunluğa neden olacağını söyleyen Göztepe Nakliyat ve Depolama A.Ş. kurucusu Ulaş Gümüşoğlu, “Beklenen yoğunlukta öğrenci ve ailelerin mağdur olmaması için hizmet aldıkları nakliye şirketinin taşıma sigortası sunduğundan emin olunmalı” uyarısında bulundu.

Alanında uzman yetkililerin birebir ilgi ve takibi gerekli

Evden eve eşya taşıma sürecinde uygulanması gereken prosedürlere de değinen Gümüşoğlu, “Günümüzde teknoloji her ne kadar hizmet aldığımız pek çok sektörü dönüştürse de nakliye, alanında uzman yetkililerin birebir ilgi ve takibini gerektiren bir süreçtir. Bu nedenle sadece telefon veya internet üzerinden randevu alarak süreci sağlıklı yönettiğini iddia eden yapılara itimat etmemek gerekir. Temelde izlenilmesi gereken prosedür, kişilerin şirketle iletişime geçmesini takiben yetkililerin adresi ziyaret ederek ekspertiz raporu hazırlamasıdır. Sonrasında belirlenen eşyalar demonte edilir ve ambalajlanarak araca yüklenir. Ardından yeni adrese taşınarak kişinin arzu ettiği gibi kurulur. Tüm bu süreçte olası hasarların sorumluğunu da evden eve nakliyat şirketi alır” dedi.

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler