10 Aralık 2023 16:46

Euromaster’dan araç sahiplerine kış bakımı uyarısı

Michelin Grubu çatısı altında hizmet veren Euromaster, araç sahiplerini kışa bakımsız yakalanmamaları için uyardı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Euromaster yetkilileri kış mevsimiyle oluşan zorlu yol koşullarına dikkati çekerek, kış şartlarında güvenli ve keyifli yolculuklar için araçların kışa hazır olması gerektiğini aktardı.

Hava sıcaklığının 7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kış lastiğine geçiş yapılması gerektiğine işaret eden Euromaster yetkilileri, uygun olmayan lastiklerin kış şartlarında yol tutuş kaybı ve artan fren mesafesi gibi güvenlik sorunlarına yol açabileceğini belirtiyor.

Uzmanlara göre mutlaka diş derinliklerinin de kış ayları öncesinde kontrol edilmesi gerekiyor.

Euromaster yetkilileri, araç sahiplerini ayrıca şu uyarılarda bulundu:

‘Yaz aylarında yapılan yolculuklarda sıcak hava etkeni aküler için özellikle zorlayıcıdır. Çünkü yüksek hava sıcaklığın, akülerin içindeki kimyasallara olan etkisi fazladır. Sıcak havalarda yapılan uzun yolculuklar da bu etkiyi daha da artırır. Kış aylarında zorlanan akülerde sorun yaşamamak adına akü testi mutlaka yaptırılmalıdır. Kış aylarında sorunsuz bir fren sistemine sahip olmak da ekstra önem arz ediyor.

Islak zeminde lastiklerin performansı ile birlikte frenlerin düzgün şekilde çalışması da çok önemli olduğu için fren sisteminin mutlaka kontrolden geçirilmesi gerekiyor. Bunlara ek olarak kış şartlarında yolu daha görünür kılmak için silecek ve farlar büyük önem taşıyor. Mutlaka kontrol edilmesi gereken silecekler, gerekiyorsa değiştirilmeli. Farlar da aynı şekilde kontrol edilmeli ve gerekirse far ayarı yapılmalı.’

– Euromaster’da check-up ücretsiz

Verilen bilgiye göre, müşterilerinin yola sorunsuz ve güvenle devam etmesi için çalışan Euromaster, bu kapsamda check-up hizmetini de ücretsiz sunuyor.

Lastikler, farlar, amortisör, egzoz, fren sistemi, sıvılar (motor yağı, antifriz, cam suyu, akü suyu), klima, ön düzen, silecekler ve bir çok serviste sunulmayan fren hidroliği ve akünün ücretsiz kontrolünü kapsayan Euromaster’ın check-up hizmeti, özellikle kış aylarında büyük önem taşıyan araç arızaları ve kaza risklerini en aza indiriyor.

Euromaster’ın profesyonel ve müşteri odaklı yaklaşımı ile araç bakımlarını ihmal etmeyen Euromaster müşterileri, hem yola güvenle devam ediyor hem de ekonomik bütçelerle araç bakımlarını yaptırabiliyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -spot_img
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler