10 Aralık 2023 17:12

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Mobil Eğitim Merkezi’yle 11 şehirde 5 binden fazla öğrenciye ulaştı

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, 2018’den beri yürütülen Mobil Eğitim Merkezi projesiyle 11 şehirde 5 binden fazla öğrenciye ulaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, proje ile mühendis, teknisyen ve tekniker adaylarına enerji sektörünün tanıtılması ve gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

İstanbul, Hatay, Mersin, Adana, Gaziantep, Ankara, Bartın, Karabük, Çankırı, Kastamonu ve Kırıkkale’de devam eden proje, teknik konuların yanında iş sağlığı güvenliği eğitimlerini de kapsıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Oğuzhan Özsürekci, Türkiye’de sektörde ilk olan projenin mobil eğitim merkezi ile eğitim alanında önemli bir adım attıklarını belirterek, ‘Mobil Eğitim Merkezimiz sahada tüm donanımlarıyla çalışmalarına devam ediyor. Teknik Gelişim ekiplerimizin desteği ile sektörün geleceği olan gençlere uygulamalı olarak dağıtım sektörünün çalışma prensiplerini göstermeyi ve onlara sektörümüzü tanıtmayı önemsiyoruz. Bu kapsamda 2018’de MEB ile imzaladığımız protokolle nitelikli işgücü oluşturmaya yönelik bir adım atmıştık. Kamu kuruluşu ve özel sektör arasında atılan bu büyük adımla bugüne kadar 5 binden fazla öğrenciye ulaşmanın ve gelişimlerine fayda sağlayacak bir eğitimin parçası olmanın gururunu yaşıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Başkent EDAŞ, Ayedaş ve Toroslar EDAŞ, dağıtım hizmeti verdiği 14 ilde mesleki eğitim faaliyetleri kapsamında elektrik-elektronik alanında öğrenim gören öğrencilere ve alan öğretmenlerine yönelik eğitim vermeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -spot_img
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler