26 Eylül 2023 09:15

En Son Teknoloji Satış Sistemleri ve Donanımları

Gelişen teknolojiyle birlikte artık pek çok farklı iş ve sektörde çeşitli barkodlu satış sistemleri ve donanımlarından bahsedebiliriz. Peki, en son teknoloji satış sistemleri veya donanımları nedir? Bu konu hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamında sizlere en iyi şekilde açıkladık. Böylelikle satış sistemleri ve donanımlarının tüm avantajlarından siz de bulunduğunuz sektörde faydalanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda satış sistemi donanımlarının önemi hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Satış Sistemi Nedir?

Sektörünüze uygun modelde bir satış sistemi ile potansiyelinizi yükseltebileceğinizi biliyor muydunuz? Genel tabiriyle satış sistemi faaliyet gösterdiğiniz sektörde, sunmuş olduğunuz hizmetlerin tüm sürecinin yönetimini sağlar. İşletmenizin hesaplarını tam ve eksiksiz yapılmasını özellikle de sipariş ve teslimat konusunda gereken evrakların oluşturulması, teslimatları zamanında gönderme gibi avantajlar da sunar. Böylelikle sahip olduğunuz işletmenin çok daha sistematik bir şekilde ilerlemesini ve büyümesini sağlayabilirsiniz.

Satış Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Satış sistemi ve donanımları hemen hemen her sektörde kullanıma uygundur. Özellikle de son teknoloji satış sistemleri sayesinde envanter yönetimi, barkod sistemleri gibi pek çok konuda avantaj elde edebilirsiniz. Genel olarak satış sistemi cafe ve restoran, kuruyemiş, market akaryakıt ya da mağazacılık sektörlerinde değerlendirilebilecek türdendir.

Son teknoloji gelişmeleriyle ortaya çıkan satış sistemini kullanan alanların her geçen günde sayısı artış gösteriyor. Aşağıda sizlere satış sistemini kullanabileceğiniz sektörlerden bazılarını belirttik.

 • Fırın – Pastane-Unlu Mamüller
 • Petshoplar
 • Cafe – Restoran-Kahve dükkanları
 • Perakende Mağazalar(giyim,züccaciye,kırtasiye,kuru temizleme,kozmetik,giyim,mobilya)
 • Kuruyemiş dükkanları
 • Market  ve Akaryakıt Marketleri
 • Manav,Şarküteri ve Kasap Dükkanları

Satış Sisteminin Önemi Nedir?

İşletmenizin ve bulunduğunuz sektördeki işletmenizin daha fazla büyüme gösterebilmesi açısından satış sistemi oldukça önemlidir. Özellikle de envanter yönetiminde mevcut olan insan hatalarının ortadan kalması açısından etkilidir. Manuel envanter girişinde ortalama yazma hata oranı, her 300 tuş vuruşunda bir olarak belirtilir. Aynı durum satış sistemleri kapsamında taranan her 15.000 ve 36 trilyon karakterde bir hata oranına düşer.

PWC verilerine göre, toplam talebe bağlı olarak teslimat pazarı 2025 yılında 335 milyar dolara ulaşacağı belirtiliyor. Buna bağlı olarak da yılda 22,4 milyon kullanıcı ve potansiyel müşteriden bahsedilir. Bu doğrultuda satış sisteminin önemi ileriki yıllarda çok daha etkili bir düzeyde karşımıza çıkacağı tartışılmaz bir durumdur. Her işletme boyutu için siz de satış sistemi teknolojisinden ve donanımlarından yarar sağlayabilirsiniz.

Satış Sistemi Donanımları Nelerdir?

Satış sistemi donanımları büyük işletmelerin yanı sıra artık ufak işletmelerde, mağaza ve çeşitli hizmet sektörlerinde karşımıza çıkar. POS cihazları, barkod okuyucular ve otomasyon programları çeşitli satış sistemi donanımları bulunur. Satış Sistemi bünyesinde tüm bu barkodlu satış sistemi donanımlarını ve adisyon sistemlerini bulabilmeniz mümkündür.

Satış Sistemi Donanımları

Pek çok sektörde barkodlu satış sistemlerinin daha kolay ve teknolojiye dayalı bir şekilde yönetilebilmesi açısından donanımlara ihtiyaç duyulur. Satış sistemi donanımlarını genel olarak sizlere aşağıda maddeler halinde belirttik.

 • Yazar kasa POS cihazları
 • Barkod okuyucular
 • Dokunmatik POS monitörler
 • Teraziler
 • Rulo ve etiket
 • Cihazsız satış programları
 • Para çekmeceleri
 • Barkod yazıcılar

Belirtmiş olduğumuz satış sistemi donanımları son teknoloji satış sistemi donanımları olarak işletmenizin çok daha kolay yönetilmesini sağlar. Aynı zamanda potansiyel ve yerel müşterilere daha profesyonel ve kaliteli şekilde hizmet etmenize olanak tanır.

Kaliteli Satış Sistemi ve Donanımları Tek Adreste

Son teknolojiye sahip kaliteli satış sistemi ve donanımları için Satış Sistemi en iyi şekilde hizmet veren tek adrestir. Cafe-restoran satış sistemleri, Petshop mağaza satış sistemleri, perakende mağaza satış sistemleri ve çok daha fazlası için siz de bu adreste aradığınız gelişmiş satış sistemi ve donanımlarını bulabilirsiniz.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -spot_img
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler