İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Beton Zemin Renklendirilir Mi?

Beton Zemin Renklendirilir Mi?

Beton yüzeyi atıldıktan sonra kullanılacak değişik özellikteki kimyasal ürünler sayesinde hem beton parlaklığı hem de görünümü değiştirilebilmektedir. Burada yağlara, asitlere her türlü kimyasallara karşı direnç kazanmasını sağlamak da mümkündür. Bu durum hem iç hem de dış mekanlarda özel olarak üretilmiş boyalarla sağlanabilmektedir. Dayanıklı ve dekoratif zeminler elde etmek mümkündür. Betonun üzerinde hayal gücünüzle oluşturabileceğiniz dekoratif şekiller yapmanız da mümkündür. Firma logoları, uyarı işaretleri, ayrıca çizgilerde uygulanabilmektedir. Yüzeye yapılan bu boyama işleminden sonra yüzeyin kalkması mümkün değildir ve yüzeyi talebinize göre temizleyebilirsiniz. Bu durum hem eski hem de yeni betonlara uygulanabilmektedir.

Beton Patlatma

Beton patlatma, döşemelerde,  beton duvarlar da, betonerme yapılarda bir yapıyı bir kuvvet uygulanarak kırmaya verilen isimdir. Ayrıca bu işlemler uygulanırken yapılan işlemin çevreye vereceği olumsuz faktörler göz önüne alınarak yıkım çalışmaları sırasında mekanik beton yıkıcılar ya da patlatma işlemi uygulanmaktadır. Teknolojik patlatma teknikleri tercih edilmektedir. Dinamitin patlayıcı etkisi kullanılarak geliştirilen teknikle beton veya kayalar patlatılarak ya da çatlatılarak işlem uygulanır.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama da uygulanan alanın ihtiyacına göre farklı dolgu ürünleri kullanılır ve ürünün güçlü yapıştırma etkisi kullanılarak bakım-onarım yapıldıktan sonra oldukça kolay bir şekilde epoksi uygulaması sağlanır. Bu ürün bazlara, asitlere, suya karşı oldukça dirençlidir. Epoksi sektörde çok kullanılan bir uygulamadır. Termostat özelliği göstermektedir. Kimyasal bir reçine olan epoksi sertleştirici bir özelliğe de sahiptir. İki bileşenden oluşmaktadır.

Beton Pot Düzeltme

Sık kullanılan zeminlerde özellikle araç, yaya geçiti, iş yerleri, park alanları gibi yerlerde beton zeminlere uygulama yapılarak zeminin çukurlaşma, bombeleme,  kırıklar, çatlaklar gibi insanların kullanımlarını zorlaştıran bozulmaları düzeltmeye yarayan yöntemdir. Bu gibi durumlarda ekonomik olması adına beton zeminlerin düzeltilmesini ihtiyaç bulunmaktadır. Beton Pot Düzeltme profesyonel bir işlemdir.