19 Haziran 2024 03:09

BCCT, Gaziantep’te İş ve Yatırım Fırsatlarını Görüştü

GAZİANTEP- Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt, Gaziantep’te yerel yönetimler ve iş dünyası ile görüşmelerde bulundu. Gaunt, ziyareti sırasında, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ve Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı ile bir araya geldi.  Görüşmelerinde Türkiye ile Birleşik Krallık arasında ticaret ve yatırım fırsatlarının BCCT aracılığı ile yeni ticari işbirlikleri ve yatırım imkanlarına dönüşebileceğine dikkat çekti.

BCCT Başkanı Chris Gaunt, tarihi ve coğrafi olarak Türkiye’nin bölgesel pazarlarda çok tecrübeli olduğunu vurgulayarak, Gaziantep’teki şirketlerin global pazarda  markalaşabilmek  için İngiltere’deki bilgi birikiminden yararlanabileceklerini, bu alanda yeni işbirliklerine yönelebileceklerini  ifade etti. Hem Birleşik Krallık hem de Türkiye’de faaliyet gösteren KOBİ’lerin iş birlikleri yapabilmeleri için BCCT olarak her zaman köprü olmaya devam ettiklerini belirtti.

Gaunt görüşmeleri sırasında Birleşik Krallık ile Türkiye arasında ticaret ve yatırım fırsatlarına ilişkin Birleşik Krallık ticaret sistemi üzerine görüşlerini aktardı. Türkiye’nin Birleşik Krallık’taki ihracatçılar için büyük bir pazar olduğunu ifade eden Gaunt, Gaziantep’in bölgesel ve coğrafi olarak sahip olduğu ticari zenginlikleri, girşimciler ve yatırımcıların stratejik işbirlikleri ile fırsata dönüştürebileceklerine inandığını vurguladı. 

Gaziantep’teki ticari ve kültürel potansiyelin, her geçen gün girişimciler ve yatırımcılar için yeni iş fırsatları sağladığına dikkat çekildi.

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT hakkında:

BCCT, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında 135 yıldır ticari ve kültürel bir köprü görevi üstlenir. Birleşik Krallık dışında faaliyet gösteren ikinci en eski Ticaret Odasıdır.  BCCT, Türk firmalarıyla iş yapmak isteyen Birleşik Krallık firmalarını, Türkiye ekonomisi ve şirketleri hakkında bilgilendirirken, üyeleri adına Birleşik Krallık’taki Ticaret ve Sanayi Odaları’yla veTicaret Bakanlığı ile ilişkileri geliştirir.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler