14 Temmuz 2024 01:22

Başkan Altuğ’dan Asgari ücret açıklaması

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 2022 yılı için 4 bin 250 TL olarak belirlenen asgari ücret ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Başkan Altuğ, asgari ücret ile ilgili çalışmaların beklentileri karşıladığını belirterek Hükümete teşekkür etti.

Başkan Altuğ açıklamasında şunları dile getirdi: “Hükümetimiz tarafından bir süredir çalışmaları devam eden ve bugün 4253 TL olarak belirlenen 2022 yılı asgari ücret hayırlı olsun. Beklentileri karşılayan bir rakam ile karşılaştık.

İş dünyasının uzun zamandır talepleri arasında yer alan, tüm çalışanların ücretlerinden asgari ücrete denk gelen kısmın gelir ve damga vergisinden muafiyeti de işverenler adına ayrıca memnuniyet vericidir. TOBB Başkanımız Hisarcıklıoğlu’nun da belirttiği üzere bu çalışma ekonomi camiasını rahatlatıcı bir hamle olmuştur.

 Ancak iş dünyasının üretim gücünü ve çalışan kesimin alım gücünün korunması anlamında da tedbirlerin devam etmesi büyük önem taşıyor. Hiçbir işveren ve hükümet çalışan ücretlerinin enflasyon karşısında erimesini istemez. Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılacağına inanıyorum. İş dünyamızın da geleceğe dair istikrarlı bir gelişme anlamında beklentisi bu yöndedir. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler