19 Mayıs 2024 14:55

Araf Hayvancılık Türkiye’nin Tavuk Sektöründe Devrim Yaratıyor

Türkiye’de tavuk sektöründe çığır açan bir girişim, Araf Hayvancılık tarafından gerçekleştiriliyor. Şirketin kurucusu Abdullah Küçük liderliğindeki bu yenilikçi girişim, sektöre getirdiği yeniliklerle adından söz ettiriyor.

27 Ocak 2023 tarihinden itibaren sektöre adım atan Araf Hayvancılık, Türkiye’de bir ilke imza atarak Sussex, Avustralya Austrolorp, Lohman Sandy ve Ligorin ırklarından oluşan dört farklı tavuk ırkı üretimi yapmaktadır. Ancak sıradan bir üretici değil, Araf Hayvancılık, kendi damızlığını ve kuluçkahanesini kurarak tüketicilere doğrudan aracısız ve komisyon ücretsiz yarka satışı gerçekleştiren tek üretici konumundadır.

Türkiye’deki tavuk sektöründe sıkça karşılaşılan bir sorun olan yaş tespiti konusunda da çözümler sunan Araf Hayvancılık, tüketicileri bilinçlendirme misyonunu üstlenmiştir. Şirket, tüketicilere 2, 3 ve 4 aylık yarkaların olması gereken gramajlarını resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurarak tüketicilerin bilinçlenmesini sağlamış ve tek tip yarka satışını değil farklı olgunluklarda müşterilerinin bütçesine en uygun yarkayı satışa sunarak doğru ürünü seçmelerini ve böylelikle fazladan yemleme maliyetinden tasarruf etmelerini ve ne kadar süre yemleme yapacaklarını tam olarak bilmelerini sağlamaktadır.

Bununla da kalmayıp, Araf Hayvancılık, sektörde sıkça karşılaşılan bir diğer sorunu da çözüme kavuşturmuştur. “Aşılı yarka” adı altında satışı yapılan ancak aslında aşısız olarak teslim edilen tavuklar, tüketicilerin mağduriyetine sebep olmaktadır. Araf Hayvancılık, bu sorunu kökten çözmek için Türkiye’de ilk adımı atmıştır. Şirket, müşterilerine sağlıklı civciv ve yarkalar sunabilmek adına teslimat sırasında aşılama yaparak, hayvanların hastalanarak telef olmasının önüne geçmiş ve müşterilerin yarkalarının aşılandığını kendilerinin görmelerini sağlamıştır.

Araf Hayvancılık Gıda Otomotiv Sanayi ve Tic. Ltd. Şti., tavuk sektöründe gerçekleştirdiği yeniliklerle adeta bir dönüşüm başlatmıştır. Şirketin resmi web sitesi www.arafhayvancilik.com.tr ve sosyal medya hesapları üzerinden daha fazla bilgiye ve ürünlere ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:
Web Sitesi: www.arafhayvancilik.com.tr
Sosyal Medya Hesabı: https://www.facebook.com/profile.php?id=100094911790923&mibextid=ZbWKwL

*İLANDIR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler