21 Haziran 2024 23:10

AİDATA 50 bin adet etkileşimli tahta alımı için MEB ile sözleşme imzaladı

Türkiye’de bilgi teknolojileri sektörünün öncülerinden olan Aidata Bilişim Kurumsal A.Ş. Fatih Projesi kapsamında 50.000 adet etkileşimli tahta için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile sözleşme imzaladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 68 bin 500 adetlik etkileşimli akıllı tahta ihalesinin 50 bin adetlik bölümünü Boğaziçi Holding iştiraki Aidata Bilişim Kurumsal A.Ş. kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Gültekin Kekeçoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu, Boğaziçi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tecdelioğlu ve Aidata Bilişim Kurumsal A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Emek’in katıldığı törenle etkileşimli akıllı tahtalar için sözleşme imzalandı.

Sözleşme, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki derslik, laboratuvar ve atölyelerde öğretmen, öğrenci ile idarecilerin öğrenme-öğretme ortamlarından faydalanmaları amacını kapsıyor. Fatih Projesi kapsamında 50.000 adet etkileşimli tahta alımına ilişkin imzalanan sözleşme ile etkileşimli tahtaların tedarik ve okullara montaj işlemlerinin hızla tamamlanarak 2021-2022 eğitim-öğretim yılında hizmete sunulması planlanıyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM -
Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler